آموزش کشیدن خط لب برای فرم های مختلف لب

آموزش کشیدن خط لب برای فرم های مختلف لب

اگر می خواهید با آرایش لب هایتان برجسته تر شود و رژ لب به راحتی از روی لب ها پاک نشود حتما کشیدن خط لب را امتحان کنید. نکات و ترفندهایی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید بدون نیاز به تزریق ژل لب یا جراحی، لب های پر و جذابی داشته باشید.

همانطور که کشیدن خط چشم نیازمند مهارت و خلاقیت است برای کشیدن خط لبی زیبا نیز شما باید مهارت لازم را داشته باشید تا آرایش لب هایتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

آموزش کشیدن خط لب
آموزش کشیدن خط لب برای لب های باریک

اگر دوست دارید هنگام آرایش برجستگی لبها بیشتر شود بهتر است برای لبهای باریک حتما اول از یک مداد لبی که کمی پررنگتر از رژ است استفاده کرده و خط لبی دور لب اما زیر خط اصلی و البته مماس با آن بکشید و با انگشت رنگ مداد را بر روی کل لب پخش کنید و بعد رژلبتان را بزنید این کمی لب شما را از حد معمول پهن تر نشان می دهد.

اما کاری که برای برجسته دیده شدن آن در پایان انجام می دهید اینست که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لبتان می کشید.

قبل از کشیدن خط لب حتما مداد را بتراشید.

آموزش کشیدن خط لب
اصول کشیدن خط لب برای لب های پهن و درشت

در مورد لب های پهن و درشت لازم نیست که خط لب خارج از خط اصلی لب کشیده شود بلکه آن را در جای خود کشیده و رژ بزنید فقط برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان تنها در زیر لب و فقط وسط آن بکشید .

لازم به ذکر است تفاوت کشیدن خط سفید لب های پهن با لب های باریک در این است که در مورد لب های باریک خط سفید کاملی در زیر لب پایین کشیده خواهد شد اما در مورد لب های پهن تنها این خط سفید در وسط لب کشیده می شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

آموزش کشیدن خط لب
مراحل کشیدن خط لب برای آرایش لب ها

– لایه برداری لب ها و مرطوب کردن آنها

لایه برداری و مرطوب کردن لب ها، قبل از استفاده از هرگونه لوازم آرایش، اهمیت بسیار زیادی دارد. این مرحله به شما کمک می کند تا از شر خشکی و پوست مرده خلاص شده و به لب هایی صاف و نرم دست پیدا کنید. می توانید از یک مسواک یا از اسکراب های لب خانگی یا داروخانه ای استفاده کنید.

– رنگ خط لب مورد نظرتان را انتخاب کنید

انتخاب خط لبی که به رنگ لب های شما هم خوانی داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. اگر خط لبی انتخاب کنید که با رنگ و سایه لب ها هم خوانی نداشته باشد ، خوب به نظر نخواهد رسید.

– از لب بالایی شروع کنید

برای کشیدن خط لب از خط طبیعی لب های بالایی تان شروع کرده و در وسط آن شکلی شبیه به X بکشید. سپس در قسمت دو گوشه لب هایتان، علامت هایی را مشخص کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، از انتهای X تا نقطه ای که مشخص کرده اید را خط کشیده یا به هم وصل کنید. در انتها با استفاده از یک براش رژ لب،‌خط لب را کاملا محو کنید.

– لب پایین را خط لب بکشید

وقتی خط لب را به لب پایین می کشید بسیار مراقب باشید. به آرامی مداد را فشار دهید تا خط یک دست و خوبی کشیده شود. خط را به محدوده زیر لب پایینی نکشید. برخی از زنان برای اینکه لب را بزرگتر جلوه دهند این کار را می کنند ولی اصلا به نظر خوب نخواهد رسید.

نکته

اگر از رنگ هایی مثل قرمز پررنگ استفاده می کنید، خط لبی را انتخاب کنید که مقدار بسیار کمی تیره تر از رژ لب تان باشد. این کار باعث می شود لب هایتان قلوه ای تر به نظر رسیده، گوشه های آن بی عیب و نقص شده و پس از محو شدن، به لب هایتان بعد بدهد.

همچنین، هیچ گاه از رژ خط لب هایی که از رژ لب تان روشن تر هستند استفاده نکنید؛ چراکه این کار تاثیر معکوس داشته و باعث می شود تا لب هایتان باریک تر به نظر رسیده و همچنین خط لب تان تار به نظر برسد.

بیوتی خونه