آیا مداد ابرو باعث ریزش ابرو میشود؟

آیا مداد ابرو باعث ریزش ابرو میشود؟

استفاده از مداد ابرو درست است یا نه ؟

مداد ابرو ابتدا به تنه مو صدمه می زند و سپس ریشه مو را از بین می برد. و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می تواند آسیب های بیشتری را داشته باشد.

 مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می کند. می تواند باعث ریزش و کم شدن ابروان شود. استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو می تواند بسیار آسیب زننده باشد، به طوری که ابتدا به تنه مو صدمه می زند و سپس ریشه مو را از بین می برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می تواند آسیب های بیشتری را داشته باشد.


ریزش ابرو با کشیدن مداد

با اینکه رنگ مو موجب ریزش نمی شود. اما مداد ابرو می تواند حتی از رویش مو نیز جلوگیری کند. پوست پلک نازک ترین قسمت چشم است، به همین خاطر استفاده از مواد آرایشی می تواند بالاترین ریسک را داشته باشد. استفاده از خط چشم شیوع اگزماهای دور چشم را افزایش داده است که افزایش اگزماهای دور چشم مهم ترین عامل برای بروز عفونت ها است.

 زنان ممکن است از مواد آرایشی ارزان قیمت که معمولا قاچاق و دارای ترکیبات ارزان قیمت هستند استفاده کنند. استفاده از مواد آرایشی که کیفیت بالایی ندارد ریسک های التهابی را بالا می برد و می تواند ناقل عفونت ها باشد. مواد آرایشی در حال حاضر مشکل های پوستی، حساسیت های شدید، خارش، التهاب های دور چشم و عفونت های دیگر را ایجاد کرده است.