دکوراسیون و چیدمان آرایشگاه یا سالن زیبایی

دکوراسیون و چیدمان آرایشگاه یا سالن زیبایی

دکوراسیون آرایشگاه مقدمه : به طور کلی آرایشگاه ها جزء مکان هایی هستند که زیبایی آنها بیش از هر فضای دیگری مورد توجه مراجعه کنندگان است.

این موضوع در آرایشگاه های زنانه اهمیت ویژه ایی دارد . موفقیت یک آرایشگاه علاوه بر اینکه به هنر و کار آرایشگر بستگی دارد، بلکه به فضای مجلل و زیبا سالن زیبایی نیز وابسته است.

فضایی را برای اتاق مخصوص عروس و چند همراه تعبیه کنید. برای اینکار می توانید از مبلمان لوکس برای زیباتر شدن این فضا استفاده کنید.

 فضایی را برای نشستن مشتریان در نظر بگیرید که دور از صندلی کاری شما باشد. سعی کنید فضایی را برای گفتگو مشتریان با یکدیگر فراهم کنید تا مشتریان شما  با یکدیگر به گفتگو بپردازند .

انتخاب سبک

در دکوراسیون آرایشگاه قبل از هرگونه اقدامی نخست باید سبک فضای درونی سالن زیبایی خود را مشخص کنید. شما باید احد از دو سخیف پرنما یا نوین را برگزیدن کنید. سپس طراحی و چیدمان و نوع وسایل و ابزارها را براساس آن گزینش و چینش کنید. مثلا اگر سخیف پرنما را گزینش می‌کنید، باید عناصر پرنما بهره‌گیری کنید. مثل آینه‌هایی با قاب سلطنتی، کاغذ دیواری گل‌‌دار و گچ‌بری‌های شیک برای تکمیل دکوراسیون کاربرد کنید.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

کوتاه کردن مو، آرایش مو، آرایش صورت و حتی طراحی ناخن از کارهایی هستند که افراد را به‌سوی سالن‌های آرایش و پیرایش جذب می‌کنند؛ اما قطعاً مراجعین سالن‌ها، از میان شمار زیادی از سالن‌های آرایشی که در سطح شهر فعالیت می‌کنند، بهترین‌ها را گزینش خواهند کرد. علاوه بر کیفیت خدمات ارائه‌شده، طراحی پیرامون و حس خوشایندی که فضا به شخص می‌دهد از اهمیت کثرت برخوردار است؛ زیرا کسان زمانی طولانی را در آرایشگاه می‌گذرانند که یا چشم براه نوبت هستند یا فرآیند آرایش و پیرایش را سپری می‌کنند. وانگهی دیزاین سالن آرایش، غیر از تأثیری که برجذب مشتری دارد، باید به‌گونه‌ای باشد که فضایی مناسب برای پرسنلی که در این سالن‌ها مشغول به پیشه هستند، برپایی کند. مراقبت‌های شخصی و پاکیزگی پرسنل ازجمله موارد سایر هستند که رعایت آن‌ها در سالن‌های زیبایی مهم است. در ادامه ایده‌هایی کلی برای دیزاین هرچه بهتر یک سالن زیبایی ارائه‌شده است که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید به این اهداف نزدیک‌تر شوید.

دکوراسیون آرایشگاه

نور سالن زیبایی

از لامپ‌های پسندیده در سالن زیبایی استفاده کنید. لامپ‌ها نه‌تنها به کمک نور طبیعی می‌آیند تا سالن را روشن‌تر نشانه دهند، بلکه باید یک پیرامون آرام را نیز برای مشتریان خلق کنند. معمولاً در سالن‌های زیبایی از لامپ فلورسنت استفاده می‌شود، ولی استفاده از چراغ‌های دیوارکوب یا پایه‌دار نیز ایده‌ای است که علاوه بر اینکه می‌تواند روشنایی سالن را بیشتر کند، فضایی رمانتیک و زیبا ایجاد می‌کند.

طراحی مدرن

در دکوراسیون آرایشگاه مدرنیزه کردن سالن، راه مناسبی برای جذب مشتری است. برای اتمام این پیشه می‌توانید دیوارها را بارنگ‌های غیرمتعارف مثل قرمز، آبی خیلی روشن، نقره‌ای، سیاه‌وسفید رنگ‌آمیزی کنید. خلاقیت خود را در برگزیدن صندلی و میزهای غیرعادی پرتو دهید. در ضمن آینه‌ها می‌توانند از فرم عادی و معمول فرمانبرداری نکنند. جدا از این وسایل و مبلمان اصلی می‌توانید از تجهیزات مدرنی که به‌تازگی وارد بازار شده‌اند و برای آخرین‌مدل‌های آرایش مو استفاده می‌شوند را به سالن زیبایی خود اضافه کنید.

آرایشگاهی با فضای گرم و خوشایند

فراهم کردن فضا ی صمیمی و جوی گرم و دلنشین موجب می شود تا مشتریان شما به محض ورود احساس راحتی داشته باشند و این امر به کسب و کار شما کمک میکند تا مشتری بیشتری جذب کنید.

ازعوامل ایجادکننده حس خوب ، این است که کف سالن کاملاً تمیز باشد، به‌نحوی‌که مشتری‌ها در نخستین نگاه، تصویری از مکانی تمیز در ذهنشان شکل گیرد. محصولاتی که در سالن عرضه می‌شوند، باید به نحوی مرتب چیده شوند. می‌توانید وسایل بزرگ‌تر را درجایی جداگانه پیمان دهید.