روش های شستن برس آرایشی – این نکات بهداشتی مهم هستند

روش های شستن برس آرایشی – این نکات بهداشتی مهم هستند

روش های شستن برس آرایشی برس های آرایش عناصر اصلی مجموعه ابزار زیبایی شما هستند. بنابراین ، شما باید این ابزار مهم و مهم را تمیز نگه دارید. تمیز کردن برس های نوع آرایش یک قسمت اساسی از زندگی و زیبایی روزمره آرایش است و باید ذرات ، گرد و غبار و روغن آرایش باقی مانده را از بین ببرد. وجود این ناخالصی ها بر روی برس های آرایش باعث ایجاد آکنه و احتمالاً حساسیت پوستی و همچنین التهاب و قرمزی می شود.

روش های شستن برس آرایشی

برس های آرایش خود را هر هفته تمیز کنید

آلودگی هایی که در مورد آن صحبت کردیم تنها پس از تمیزکاری و شستشوی کامل برس از بین می رود. اگر اهل آرایش هستید یا مقادیر قابل توجهی آرایش استفاده می کنید ، بهتر است بعد از هر بار استفاده ، برس خود را کاملاً بشویید. این روال را برای خود در نظر بگیرید ؛ هفته ای یکبار مسواک یا پایه و کانسیلر خود را بشویید. زیرا آنها مستقیماً با پوست شما در تماس هستند و پاک کننده بهتر است. مطمئناً ، مگر اینکه مشکل پوستی ، عفونت یا آلرژی خاصی داشته باشید ، می توانید کمی بیشتر آن را تحمل کنید. برس های آرایش که دور چشم خود استفاده می کنید بهتر است دو بار در ماه شسته شوند ، در حالی که برای سایر برس ها ، یک بار در ماه کافی است. در بین این شستشوها ، از برس و تجهیزات ویژه نیز می توان برای این منظور استفاده کرد.

 

 

روش های شستن برس آرایشی

روشهای نظافت کردن برس‌های آرایشی

یک قاشق شامپو با ترکیبات ملایم (شامپو کودک شایسته ترین مورد میباشد) در یک استکان بریزید و آن را با آب گرم لبریز فرمائید. برس‌های خویش را در آب بچرخانید و به آرامی آن را به گوشه‌های جام بکشید یا این که با دستان خویش بمالید تا آلودگیها به طور کامل از لابلای موهای برس بیرون خواهد شد. آن را به طور کامل آبکشی کرده و توجه فرمائید هنگام آبکشی، آب به باطن فلز دسته برسها نرود چون چسبی که موهای برس را بدین دسته وصب میکند از میان می‌برد و برس را حاد می‌نماید. ضمنا به طبع رمز برس را به سمت زیر بگیرید تا هم شرایط موها از فی مابین نرود و هم آب تماما از فی مابین موها بیرون گردد. قبل از کم آب شدن برس، موهای برس را با دست تروتمیز کرده و به آن فرم و شرایط نرمالش را بدهید و آنگاه کوشش فرمائید برای مراقبت این وضعیت، آن را از جایی معلق نمائید تا کم آب گردد. برای این فعالیت آن را روی حوله یا این که دستمال به حالا خویش رها نکنید چون این فعالیت هم به موهای برس زخم می زند. از سشوار هم برای کم آب کردن این برس‌ها به کارگیری نکنید چون موهای این برسها از موهای راز حساستر میباشد و با گرمای سشوار هم به راحتی وخیم می‌گردد.

 

روش های شستن برس آرایشی

درضمن از شستن برس‌های آرایشی با آب داغ پرهیز کنید چون موهای آن را حاد می‌نماید. میتوانید آن را به آرامی بر روی یک دستمال حوله‌ای بکشید تا آب، شامپو و باقی آلودگیها بیرون گردد. توجه فرمایید که در صورتی از این برسها برای اسباب پیرایش کرمی مثل کرم پودرها به کار گیری میکندی بهتر میباشد قبل از شستن با شامپو آن ها را به مقداری روغن زیتون یا این که روغن بادام آغشته فرمایید. برای نظافت کردن روزمره می توانید از برس و ابزار منحصربه‌فرد این عمل استعمال نمایید. به مکان شامپو هم می توانید از منزه کننده‌های شکل خویش نیز به کار گیری فرمایید. توصیه می‌کنیم که بعضا امکانات آرایشی دیگر خویش مثل فرمژه را هم هر یک سری روز یکبار به همین شیوه بشویید.