طراحی ایده آل میکاپ عروس

طراحی ایده آل میکاپ عروس

میکاپ عروس یکی از خاص ترین نوع میکاپ هایی می باشد که برای اجرا کردن آن، نیاز به به کارگیری مهارت و ترفندهای خاصی است تا در نهایت چهره ای خاص و زیبا طراحی کنیم؛ به همین خاطر در حال حاضر میکاپیست ها سعی بر این دارند که ترفندها و تکنیک های گوناگونی را در این حیطه خلق کنند که در این راستا به آنها کمک کند.

اقدامات لازم قبل از میکاپ عروس

قبل از زمان شروع اجرا میکاپ عروس، بهتر است که اقدامات مخصوصی را انجام داده باشیم تا در نهایت آرایش عروس ما بهتر از آنچه که قرار است باشد به نظر بیاید.

فراموش نکنید میکاپ عروس از مهمترین مقوله هایی است.که می توان گفت ممکن است شما لباس مناسبی نداشته باشید ولی با میکاپی ایده آل می توانید آن را پوشش دهید، به گونه ای که افراد آن را در نظر نگیرند.

به همین خاطر فیشیال و مراقبت های تخصصی پوست را جدی بگیرید، زیرا به کمک آن می توانیم پوست عروس را برای میکاپ آماده تر کنیم، به همین خاطر توصیه می شود که برخی از فعالیت های پوستی مانند اصلاح کردن، پاکسازی پوست، فیشیال تخصصی آن، بستن منافذ پوستی و … قبل از روز نهایی آرایش عروس صورت بگیرد، به عبارتی برای طراحی ایده آل ترین نوع میکاپ برای یک شخص باید پوست وی را آماده پذیرش آرایشی بی نقص کنیم.

برخی از میکاپیست ها نیز ترجیح می دهند در روز عروسی تنها ذهن و عملکرد خود را متمرکز بر آرایش عروس کنند، از این رو در روز و یا روزهای قبل، معمولاً کاشت ناخن را انجام می دهند، موها را رنگ می کنند و … .

کنیک کانتورینگ یکی از تکنیک هایی است که به خوبی می تواند چهره را زاویه دار کند.

طراحی خلاقانه میکاپ عروس

وقتی که زمان نهایی مجلس عروسی مشخص می شود، از اولین مسائلی که برای بانوان مطرح می شود این است که چگونه در شب عروسی خود بدرخشیم، به همین خاطر مقوله “طراحی میکاپ عروس” بسیار مسئله مهمی است.

پاسخ به این سؤال کاملاً ساده است، تنها کافی است که شما از ابزارهایی استفاده کنید که زیبایی های شما را برجسته تر از قبل نشان می دهند، به همین خاطر در انتخاب لباس گرفته تا نوع میکاپ و یا حتی تهیه تاج عروس، باید اصولی و ماهرانه پیش رفت.

“میکاپ عروس” یکی از مهمترین مقوله هایی می باشد که در بین میکاپیست ها مطرح است، اینکه در نهایت یک فرد برای شب عروسی خود چه آرایشی را انتخاب کند و به عبارتی میکاپ عروسی وی به چه شکلی طراحی شود، بستگی به مواردی مختلفی دارد که اکنون به مهمترین آنها اشاره ای مختصر می کنیم:

  • مدل مو عروس
  • نوع لباس عروس
  • رنگ چشم عروس
  • نوع چهره
  • استایل صورت

تمامی مواردی که در بالا ذکر کردیم همگی از مهمترین مواردی هستند که در تعیین میکاپ عروس نقش دارند، به همین خاطر قبل از روز نهایی، بهتر است که شما به کمک میکاپیست خود سعی کنید که مدل دلخواه و مورد پسندتان را برگزینید.

در این مرحله توصیه می کنیم که حتما مدل های آرایشی رایجی که از آن بهره می برید و به چهره شما می آید، به میکاپیست خود نشان دهید، شاید این امر در مدل میکاپ شما نقش مهمی داشته باشد.

در برخی موارد بسته به نظر آرایشگر، بهتر است که چندین مدل آرایش عروس بر روی چهره شما طراحی شود تا میکاپیست یک جمع بندی در مورد آرایش چهره شما بکند و بتواند بهترین میکاپ عروس را برای شما طراحی کند.

مدل میکاپ عروس باید متناسب با مدل موی عروس انتخاب شود.

گریم عروس برای داشتن میکاپی ایده آل

ما اغلب واژه “گریم” را تنها در سینماها و تئاترها شنیده ایم، در حالیکه مقوله گریم تنها به همین جا ختم نمی شود، بلکه امروزه هنر گریم در انواع میکاپ ها نیز استفاده می شود، به ویژه میکاپ عروس که می تواند یکی از مهمترین میکاپ های یک خانم در طول زندگی وی باشد.

اما رابطه گریم و میکاپ عروس در چیست؟

بیایید کمی تخصصی تر به این موضوع نگاه کنیم، چهره و پوست برخی از افراد در حالت عادی برای آرایش آماده نیستند، به همین خاطر نیاز است که حتماً اقداماتی بر روی پوست آنها صورت بگیرد.

برای مثال برخی از افراد پوست های پر از آکنه دارند، اگر تنها پوست را آرایش کنیم، آکنه هایی که بر روی آنها آرایش عروس اجرا شده است، احتمالاً نمای جالبی بر روی پوست ایجاد نمی کنند، در گروهی از افراد نیز لکه های پوستی باید به طور تخصصی پوشیده شوند تا بتوانیم آنها را مخفی کنیم که همه این تغییرات نیاز به به کارگیری هنر گریم است.

فراموش نکنید که این تنها پوست صورت افراد نیست که نیاز به میکاپ دارد، خیر! بلکه برخی از افراد بر روی پوست خود دارای لکه های تیره ای هستند که باید آنها را نیز با گریم بپوشانیم.

به طور کلی مخفی کردن عیوب و نواقص پوستی مسئله ای است که ما در هنر گریم بر آن تمرکز می کنیم، سپس پس از رفع این مشکلات، بهترین شکل میکاپ می تواند اجرایی شود.

از این رو است که امروزه “میکاپ عروس” به همراه “گریم عروس” به کار گرفته می شود و هر دو با هم می توانند چهره ای زیبا و خاص خلق کنند.

معمولاً میکاپ عروس که با گریم همراه می شود می تواند هر نوع چهره و پوستی را بی نقص نشان دهد، به همین خاطر میکاپیست ها از این هنر بسیار استقبال کرده اند و امروزه کمتر میکاپیستی است که از گریم برای میکاپ عروس بهره نبرد.