مشخصه هایی که یک آرایشگر زنانه موفق باید راجع به آن ها بداند

مشخصه هایی که یک آرایشگر زنانه موفق باید راجع به آن ها بداند

مشخصه هایی که یک آرایشگر زنانه موفق باید راجع به آن ها بداند

برای این که بتوانید یک آرایشگر زنانه موفق باشید، باید یک سری اصول را رعایت کرده و یک سری ویژگی ها را دارا باشید. بدین منظور در این قسمت برای شما مطالبی آماده کرده ایم تا این مسیر را کمی برای شما روشن تر کنیم و شما بتوانید از این نکات استفاده کرده و در جهت هدف خود، یعنی تبدیل شدن به یک آرایشگر زنانه موفق استوارتر قدم بردارید.

 

نکاتی که شما را به سمت تبدیل شدن به یک آرایشگر زنانه موفق هدایت می کند

قبل از هر چیز توجه شما را به این نکته جلب می کنم که مسیر موفقیت هر فردی مختص خود آن فرد می باشد و ما در این مطلب فقط به چندین نکته که بین آرایشگرهای موفق مشترک بوده است، اشاره می کنیم.

توجه داشته باشید که امروزه تعداد سالن های آرایش بسیار زیادتر از قبل می باشد و برای این که یک سالن بتواند سرپا بماند و هم چنان مشتری داشته باشد رعایت چند نکته مهم می باشد:

در انتخاب و استخدام کارکنان سالن دقت لازم انجام شود: دقت کنید، کارکنان سالن شما، بازخوردهای زیادی را به دنبال دارد. این که کارکنان شما مرتب، با تجربه، مودب، کاربلد و … باشند، روی نظر مشتری تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین حتما برای انتخاب کارکنان زمان گذاشته و دقت کنید.

به روز باشید و مد روز، رنگ سال و … را بشناسید: توجه داشته باشید که مشتری شما انتظار دارد، سالنی که انتخاب می کند، از جدیدترین روش ها و مدل ها آگاه بوده و در انجام آن ها متبحر باشد تا بتواند انتظار آن ها را برآورده کند.

فضایی در سالن فراهم کنید که کارکنان با میل و حوصله بیش تری کار کنند و مشتری ها با میل و علاقه بیش تری سالن شما را انتخاب کنند: با توجه به رقابت زیادی که بین سالن ها برای جذب مشتری می باشد، این مهم است که شما با توجه به سلیقه مشتری ها و محلی که سالن شما در آن قرار دارد، خدمات اضافی یا تخفیفاتی را ارائه دهید و فضای شادتر و سرگرم کننده تری در سالن ها برای کارکنان و مشتری ها فراهم کنید.

پس از ارائه مقدمه و ایجاد یک دید کلی از موضوع برای شما دوستان، حالا نوبت به این می رسد که به صورت جزئی تر، راهکارهای سالن های پرطرفدار و آرایشگرهای موفق را بیان کنیم.

سالن آرایش زنانه باید همیشه تمیز و مرتب باشد: برای اکثر خانم ها قبل از این که کار آرایشگر خوب باشد و خدمات خوب و به روزی به وی ارائه شود، بهداشت و تمیزی یک آرایشگاه مهم است. اگر شما بهترین خدمات را ارائه بدهید یا خدماتتان را ارزان تر از همه جا ارائه دهید، اما سالن شما تمیز و مرتب نباشد و یا حتی ظاهر کارکنان سالن و آرایشگر آن طوری که باید نباشد، مشتری شما، اگر راضی به ارائه خدمات در آن جلسه شد، همین یک بار مشتری شما خواهد بود.

 

همه مشتری های شما برای شما ویژه باشند: توجه بیش تر برای برآورده کردن خواسته ها و ارائه خدمات بهتر برای هر انسانی خوشایند می باشد.در یک سالن آرایش، علاوه بر ارائه کار به بهترین شکل ممکن، رفتار شما با مشتری باید طوری باشد که مشتری حس کند برای شما مهم می باشد، به او توجه ویژه ای دارید و حواستان کاملا به او و خواسته هایش می باشد. این رفتار شما باعث می شود احساس خوبی از شما گرفته و برای بار بعدی شما را انتخاب کند و شما را به نزدیکان و دوستان خود نیز معرفی کند.

یک آرایشگر زنانه موفق، ارتباط خوب را جزء واجبات کار خود قرار می دهد: این که خانم ها در یک آرایشگاه زنانه احساس راحتی کنند، مسئله مهمی برای آن ها می باشد. ایجاد فضای دوستانه و محترمانه بین پرسنل آرایشگاه و مشتری ها از اصول مهم در یک سالن می باشد.

با زمان پیش بروید و از تکنولوژی های جدید بهره ببرید: این روزها تقریبا بیش تر صاحبین مشاغل برای معرفی خود و خدماتی که ارائه می دهند، از روش های نوینی نظیر پنل شخصی، سایت، اپلیکیشن و … استفاده می کنند. این کارها علاوه بر این که فرصت های تبلیغاتی بیش تری برای شما فراهم می کند، به کار شما اعتبار بیش تری می بخشد و این که این حس را در مشتری ایجاد می کند که سالن شما در همه امور به روز می باشد

انتخاب هوشمندانه و اصولی پرسنل آرایشگاه: یک آرایشگر زنانه موفق، اصول و مقررات روشن و مفیدی برای کار در سالن باید در نظر بگیرد و برای استخدام پرسنل باید با توجه به اصول و مقررات و با دقت عمل کند، تا با یک انتخاب نادرست کل مجموعه زیر سوال نرود.

مشخصه هایی که یک آرایشگر زنانه موفق

رضایت کارکنان سالن از کار در آرایشگاه: برای این که راندمان کاری بالایی داشته باشید، باید کارکنان مجموعه از کار کردن در مجموعه شما راضی باشند. برای این منظور در سالن باید فضایی را ایجاد کنید که همه کارکنان حس کنند در یک تیم کار می کنند و همه اعضاء این تیم برای مجموعه ارزشمند و مهم می باشند. فضای سالن نباید خشک و سنگین باشد. باید برای کارکنان انگیزه ایجاد کرد تا کار مجموعه را به بهترین نحو انجام دهند.

فرصت های آموزشی، فرصت هایی برای درآمدزایی بیش تر: حتما جدیدترین روش ها و مهارت ها را فرا بگیرید. این که شما به جدیدترین های شغل خود واقف باشید، اعتباری برای شما و سالن محسوب می شود. در نتیجه مشتری های بیش تری به سمت شما سرازیر می شوند. حتی اگر خودتان فرصت ندارید، یکی از کارکنان سالن را که به نظرتان مناسب تر می باشد به دوره های خاص آرایشگری با هزینه سالن بفرستید و سپس آن تخصص را در سالن خود به کار گیرید. هم چنین شما می توانید در سالن خود فرصت های آموزشی برای علاقمندان فراهم کنید، که این موضوع نیز اعتبار بیش تر و درآمدزایی به همراه دارد.

توجه به روند کاری و درآمدی سالن: برای این که متوجه شوید، کار سالن چگونه پیش می رود، لازم است برای خود یک جدول تنظیم کنید که در آن مولفه های مهم تعریف شود و با بررسی این مولفه ها در یک بازه زمانی مشخص، شما به صورت روشن و حساب شده متوجه روند کاری سالن شوید.

مولفه های ضروری این جدول شامل موارد زیر می باشد:

درآمد یک ماه سالن

تعداد افرادی که به سالن برای بار اول در این یک ماه مراجعه کرده اند

تعداد افرادی که از مشتری های قبلی می باشند و در یک ماه مراجعه کرده اند

تعداد افرادی که در یک ماه نوبت آرایشگاه رزرو کرده اند.

پس از مشخص شدن این مولفه ها، یک آرایشگر زنانه موفق از این اعداد و ارقام و ارتباطشان با مولفه ها به این قضیه می تواند پی ببرد که سالن او در یک ماه چه روندی را در پیش گرفته است. اگر روند رو به رشد و مثبتی داشت، نشان دهنده این است که مسیر درستی را در پیش گرفته است و باید همین روش را ادامه دهد، اما اگر روند نزولی داشت، ابتدا باید به بررسی موضوع پرداخته و دلایل را پیدا کند، پس از مشخص شدن دلایل در صدد برطرف کردن آن دلایل بر آید و از روش های جدیدی برای بهبود شرایط استفاده کند.

سخن آخر

در این مطلب تنها به بخشی از نکات مشترکی که تعداد زیادی آرایشگر زنانه موفق در سالن های خود به کار بسته بودند، اشاره کردیم. اما این کل ماجرا نیست، قصد ما فقط باز کردن دریچه ای برای دید بهتر شما از این موضوع بوده است و این وظیفه شما به عنوان یک آرایشگر می باشد تا با مطالعه بیش تر و استفاده از ایده های افراد خوش فکر و هم چنین مشورت با افراد موفق و با تجربه مسیر خود را برای موفقیت هموار کنید.