معرفی چند نوع سبک آرایش از نقاط مختلف دنیا که در سالن های زیبایی ایران به کار برده می شوند

معرفی چند نوع سبک آرایش از نقاط مختلف دنیا که در سالن های زیبایی ایران به کار برده می شوند

معرفی چند نوع سبک آرایش از نقاط مختلف دنیا که در سالن های زیبایی ایران نیز به کار برده می شوند

سبک آرایش یا میکاپ در کل دنیا، تنوع زیادی دارد و بعضی از این سبک ها بومی می باشند و فقط مختص همان یک محل یا کشور می باشند. بعضی از سبک ها نیز شباهت زیادی به هم دارند و فقط یک فرد حرفه ای متوجه تفاوت آن ها می شود. هر کدام از این سبک ها دارای قانون و قاعده خاص خود می باشند و برای انجام آن ها نیاز به آموزش و تمرین می باشد. در میان تمام سبک های آرایش، چندین سبک معروف تر بوده و در سالن های زیبایی کشور ما استفاده می شود. سبک هایی نظیر اروپایی، کلاسیک، هالیوودی، خلیجی، عربی، هندی و … . تفاوت این سبک ها در پر رنگ یا کم رنگ بودن، سنگین و غلیظ یا سبک بودن آرایش، تمرکز آرایش روی نقطه خاصی از صورت، استفاده از رنگ های خاص و … می باشد. با توجه به رایج بودن این چند سبک آرایش در آرایشگاه ها، بهتر است با آن ها آشنا شویم.

سبک کلاسیک

این سبک آرایش همان طور که از نام آن پیداست، یک مدل آرایش به روش کلاسیک و پایه می باشد. این سبک از همان ابتدا بوده است. در این سبک صورت آرایش چندانی ندارد. این مدل آرایش به دور از طرح ها و رنگ های متنوع و غلیظ می باشد. این سبک، یک سبک ساده می باشد. در این مدل آرایش چهره فرد تغییر زیادی نمی کند. این مدل آرایش طرفداران خاص خود را دارد. این سبک یکی از سبک های آرایشی است که افرادی که تمایلی به آرایش غلیظ ندارند انتخاب می کنند.

سبک اروپایی

این سبک آرایش که بیش تر در کشورهای اروپایی مرسوم می باشد به آرایش لایت نیز معروف می باشد. همان طور که از اسم این مدل پیداست این آرایش، یک نوع آرایش سبک بوده و در این مدل از رنگ های روشن استفاده می شود. با توجه به این که در این سبک چهره فرد خیلی تغییر نمی کند و طبیعی می باشد، طرفداران زیادی دارد. این سبک آرایش را با نام آرایش دخترانه نیز می شناسند. در این سبک آرایش، شما ردی از رژ لب غلیظ و پررنگ و هم چنین آرایش چشم تیره و زیاد نمی بینید.

سبک شرقی

سبک شرقی

در این مدل یک طیف رنگ خاص استفاده نمی شود، در نتیجه از هر رنگی می شود استفاده کرد. در این مدل آرایش از رنگ های شاد و زنده بیش تر از سایر رنگ ها استفاده می شود. نکته مهم در این سبک این است که رنگ هایی که برای لب ها، مو، لباس، رنگ پوست و … استفاده می شود، باید با هم همخوانی داشته و هماهنگ باشند. تنوع رنگ ها در این آرایش زیاد می باشد.

سبک هالیوودی

این سبک آرایش تقریبا به مدل اروپایی شباهت دارد، در این مدل نیز آرایش نباید سنگین باشد و حالت طبیعی پوست از بین برود. در این نوع آرایش باید اجزا چهره با هم در تعادل باشند. در این مدل از فوندانسیون و زیرسازی نباید زیاد استفاده شود. در این مدل آرایش، سعی می شود از رنگ های ملایمی که حالت سرزندگی به چهره بدهند و هم چنین رنگ های شاد استفاده کرد. در مدل هالیوودی معمولا آرایش و غلظت آرایش در چشم ها بیش تر بوده و برای لب ها از رنگ های براق و بی رنگ یا کم رنگ و هم چنین با غلظت کم استفاده می شود. این تفاوت بین میزان و وزن آرایش چشم ها و لب ها، حالت چشم نوازی را برای بیننده ایجاد می کند.

سبک خلیجی

همان طور که از اسمش مشخص است، این مدل متعلق به مناطق جنوبی کشور می باشد. اما این مدل در تمامی قسمت های کشور نیز رایج می باشد و طرفداران خاص خود را دارد. این مدل جزو آرایش های سنگین و با غلظت زیاد می باشد. این مدل حول محور چشم ها می چرخد و بیش ترین آرایش روی چشم ها انجام می شود. در این مدل، چشم ها مرکز توجه می باشند، بدین منظور از رنگ هایی در آرایش چشم استفاده می شود که توجه را به خود جلب کند و جذاب باشد، رنگ هایی مانند طلایی، قهوه ای، مشکی و… . یکی از خصوصیات مدل خلیجی این است که برای این مدل حتما نیاز نیست به سالن های زیبایی بروید، بلکه فقط کافی است چند اصل این سبک آرایش را یاد بگیرید.

سبک عربی

غلیظ ترین مدل آرایش مربوط به سبک عربی می باشد و این کاملا متفاوت با سبک های دیگر می باشد. و در بین عرب ها مرسوم بوده است، اما در ایران هم افرادی هستند که طالب این مدل هستند. در این مدل تمام اجزای صورت نظیر چشم ها، لب ها و گونه ها به غلیظ ترین شکل آراسته می شوند. و بیش تر از رنگ های تیره و براق استفاده می شود. شما در این نوع شاهد سایه چشم های تیره و براق، خط چشم های ضخیم و پررنگ، رژ لب پررنگ و غلیظ و … هستید. در این نوع آرایش قبل و بعد آرایش بسیار متفاوت می باشد.

سبک هندی

در این سبک آرایش، اصلی ترین قسمت، کشیدن خط چشم می باشد. خط چشم این مدل معمولا پهن می باشد. یکی از مدل های رایج این سبک خط چشم پهن به همراه سایه های طلایی یا نقره ای می باشد. در این سبک معمولا از رژهای رنگ قرمز یا صورتی استفاده می شود. در این مدل نیز آرایش غلیظ می باشد( البته نه به شدت سبک عربی). اگر شما نیز تمایل دارید از این مدل استفاده کنید، به شما پیشنهاد می شود برای این که چشم هایتان جذاب تر و درشت تر به نظر بیاید از خط چشم های پررنگ با پهنای زیاد به همراه دنباله و یا خط چشم مدل کشیده یا مدل گربه ای استفاده کنید. این مدل برای مراسم های رسمی بیش تر به کار می رود.

هدف ما از ارائه این مقاله این بود که شما را با انواع سبک های رایج در سالن های آرایش آشنا کنیم تا اگر تمایل دارید  برای خودتان استفاده کنید، آگاهانه تر سبک مناسب خود را انتخاب کنید. هم چنین اگر تمایل دارید که این سبک ها را یاد بگیرید، ما سعی کرده ایم یک دید کلی به شما ارائه دهیم.