نکاتی خواندنی در مورد کاشت ناخن

نکاتی خواندنی در مورد کاشت ناخن

ناخن کارها یکی از محبوب ترین افرادی هستند که در سالن های آرایشی فعالیت دارند، زیرا این روزها افراد زیادی به کاشت ناخن علاقه نشان داده اند و بدین منظور به سالن های آرایشی مراجعه می کنند؛ این ناخن کارها اغلب سعی می کنند با اجرا کردن طرح های مختلف، کاشت ناخن را برای هر فردی با هر سلیقه ای به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

بعد از کاشت ناخن باید چه کاری انجام دهیم؟

تنها کاری که شما نیاز است بعد از کاشت ناخن انجام دهید، “مراقبت” است، شما با مراقبت صحیح خواهید توانست، ماندگاری ناخن های کاشته شده خود را افزایش دهید و زیبایی دیزاین آن ها را حفظ کنید.

از این رو اکنون نکاتی مهم در جهت افزایش زیبایی ناخن ها ذکر می کنیم که می تواند بسیار کمک بخش باشد.

 • هنگام شستشو دست ها و ناخن ها سعی کنید از صابون های آنتی باکتریال استفاده کنید، البته اگر فرایند کاشت ناخن شما به صورت کاملاً تخصصی صورت گرفته باشد، نباید نگران رشد عوامل بیماری زا در زیر بافت ناخن کاشته شده خود باشید.
 • ممکن است بعد از کاشت ناخن، پوست اطراف ناخن های شما خشک شود، به همین خاطر برای جلوگیری از این مسئله سعی کنید از کرم های مرطوب کننده و یا آبرسان استفاده کنید.
 • روی ناخن هایتان برق ناخن و یا لاک بزنید تا آنها کمتر آسیب ببینند، برق ناخن ها و انواع لاک ها می توانند همچون یک پوشش محافظتی برای ناخن های شما عمل کنند.
 • سعی کنید دست هایتان کمتر خیس شود و یا اگر خیس و مرطوب شدند، آنها را با دستمالی خشک تمیز کنید؛ نکته دیگر این است که استفاده طولانی مدت از شوینده ها و شستشو زیاد بدون دستکش، سبب می شود که دیزاین ناخن های شما آسیب ببیند، از این رو حتما از دستکش استفاده کنید.
 • مراقب باشید که استفاده ابزاری از ناخن های خود نکنید
 • اگر کاشت ناخن را برای ناخن های پای خود انجام داده اید، از پوشیدن کفش های تنگ خودداری کنید و یا اینکه توجه داشته باشید که پا درون کفش راحت باشد..
 • پس از کاشت ناخن، مسلماً ناخن های شما بعد از مدتی بلند می شوند، هنگامی که نیاز به ترمیم داشتید، قبل از اینکه ناخن های شما آسیب ببینند به ناخن کار مراجعه کنید.

مواردی که در بالا ذکر شد همگی از مهمترین نکاتی بودند که در صورت توجه به آن ها می توانیم از بسیاری از مشکلات مربوط به بعد از کاشت ناخن جلوگیری کنیم.

چه زمانی نیاز به ترمیم کاشت ناخن داریم؟

یکی از مهمترین سؤالاتی که همیشه افراد از ناخن کارها می پرسند این است که چه زمانی برای ترمیم کاشت ناخن مراجعه کنیم؟

ترمیم کاشت ناخن به منظور رفع عیوب ایجاد شده می باشد، در برخی موارد نیز هیچ نقص و مشکلی وجود ندارد ولی چون ناخن های طبیعی خودمان در زیر ناخن های کاشته شده رشد کرده اند، باید مجدد بخش هایی از ناخن ها را که مشخص شده اند پوشش دهیم که این کار با ترمیم ناخن میسر است.

اما اینکه چه زمانی باید برای ترمیم ناخن مراجعه کنید، کاملاً بستگی به خود شما دارد؛ این به چه معنا است؟

برای درک بهتر این مسئله اکنون به برخی از مسائلی که سبب می شوند فرد به ترمیم نیاز داشته باشد، اشاره می کنیم تا خود متوجه این موضوع شوید و بتوانید بهترین زمان ترمیم را برای خود تعیین کنید:

 1. اگر طرح روی ناخن شما (به ویژه طرح های برجسته) آسیب دیده است و قصد دارید مجدد آن را بازسازی کنید بهتر است که این کار را به ناخن کار خود بسپرید.
 2. یکی از مهمترین مسائلی که در تعیین زمان ترمیم کاشت ناخن نقش دارد این است که ناخن کار شما از چه موادی استفاده کرده است، هر چه قدر میزان مرغوبیت مواد بالا باشد، ناخن های شما کمتر آسیب می بینند.
 3. سرعت رشد ناخن های شما نیز هر چه قدر بیشتر باشد شما به تعداد دفعات بیشتری نیاز دارید تا برای ترمیم کاشت ناخن مراجعه کنید.
 4. مراقبت های شما نیز می تواند سبب شود که شما به حداقل جلسات ترمیم نیاز داشته باشید، در غیر این صورت هنگام بروز هر نوع حادثه ای برای ناخن هایتان نیاز به مراجعه به ناخن کار خود دارید.

بررسی بهترین ویژگی متخصص کاشت ناخن

با توجه به افزایش روزانه افرادی که مشتاق برای انجام کاشت ناخن هستند، تعداد ناخن کارها نیز در حال افزایش می باشد، اما به راستی بهترین ناخن کارها چه ویژگی باید داشته باشند تا بتوانیم به آن ها اعتماد کنیم؟

یک ناخن کار متخصص علاوه بر داشتن اخلاق کاری حرفه ای باید از موادی استفاده کند که کیفیت آن ها تضمین شده باشد، برای اطلاع از صحت آن نیز می توانید از مشتریان آن ها پرس و جو کنید.

فراموش نکنید که هنگام کاشت ناخن هر چه قدر برجستگی ناخن های کاشت شده، بیشتر باشد پس طبیعتاً کیفیت کار نیز پایین تر و جلوه ناخن های شما مصنوعی تر است؛ اما ناخن کارهای حرفه ای به گونه ای ناخن شما را نازک می کنند و مواد را بر روی ناخن هایتان می خوابانند که پس از اتمام کار ناخن برجستگی طبیعی خود را داشته باشد.

این دسته از افراد متخصص اغلب باید به هنر طراحی نیز آشنا باشند، زیرا به هر میزانی که ناخن کار شما قابلیت اجرا کردن طرح های مورد دلخواه شما را داشته باشد، می توانیم بگوییم وی حرفه ای تر و کاربلدتر است.

در حال حاضر ناخن کارهای مختلفی در ایران در حال فعالیت می باشند و خدمات مختلفی نیز عرضه می کنند، اغلب آنانی که نه تنها در حرفه خود تخصص دارند بلکه دید هنری خلاقانه ای نیز به فرایند کاشت ناخن دارند می توانند گزینه های خوبی برای انتخاب کاشت ناخن های ما باشند.