نکات مهم در مورد رنگ و مش کردن مو

نکات مهم در مورد رنگ و مش کردن مو

رنگ و مش مو : هرگز به دلیل قیمت پایین که برخی از آرایشگران برای رنگ و مش تعیین می کنند ، سراغ آنها نروید.
به یاد داشته باشید ، اگر می خواهید موهای خود را رنگ کنید یا مش ایجاد کنید ، اصرار داشته باشید که آرایشگر فقط از اکسیدان برای تغییر رنگ مو استفاده می کند. برخی از آرایشگاه ها به جای اکسید کننده از آب اکسیژنه استفاده می کنند ، زیرا باعث تغییر رنگ مو و شفافیت آن در زمان کمتری می شود. غافل از اینکه آسیب بیشتری به موها وارد می کند. هرگز آنها را به دلیل قیمت پایین که برخی از آرایشگران روی رنگ و مش می گذارند انتخاب نکنید ، زیرا استفاده از مواد سفارشی برای رنگ آمیزی و شانه زدن موهای شما آسان است و صدمات جبران ناپذیری به شما وارد می کند.

لیست آرایشگاه مش مونکات مهم در مورد مش کردن مو

آموزش مش مو در خانه

موها معمولاً به دو روش شانه می شوند. یا با درب یا فویل مخصوص ؛ یک آرایشگر باتجربه می گوید: “ما بعد از هر بار استفاده کلاه های خود را با مایع ظرفشویی می شویم ، آنها را با الکل ضد عفونی می کنیم و از چسبیدن آنها جلوگیری می کنیم.” “ما به آن پودر اضافه می کنیم.” اما برخی نیز مش فویل را انتخاب می کنند. از آنجا که هر فیلم پس از استفاده برای مشتری کنار گذاشته می شود ، امکان انتقال هر بیماری را از بین می برد. البته اگر قرار است از فویل برای توری استفاده شود ، آرایشگاه باید از هوش و تجربه زیادی برخوردار باشد ، زیرا فویل گرمای بیشتری را در خود نگه می دارد و اگر زمان ماندگی مش روی مو به درستی محاسبه نشود ، مو می تواند بسوزد.

 

بعضی از خانم ها علاقه زیادی به یادگیری بسیاری از آرایشگاه ها و انجام آن در خانه به تنهایی دارند ، اما برای این کار شما باید تکنیک ها و تکنیک های مناسب را بدانید. در این راستا ، بخش فارسی این اخبار زیبایی و آرایش برای افرادی که به دنبال دکلره یا شانه مو هستند ، اطلاعاتی در مورد دکلره و شانه زدن موهایشان در خانه ارائه می شود تا بتوانند در خانه رنگ موهای خود را تغییر دهند.

دکلره یعنی چه؟ اولین مرحله دکلره یا سفید شدن است که به معنای پاک کردن رنگ از مو است. این مخلوطی از پودر دکلره و 12٪ اکسید کننده است که باید مخلوط شود (اگر موهای خوبی دارید ، 9٪ اکسید کننده بهتر است) تا مانند ماست غلیظ شود.

پس از آماده سازی رنگ ، از پشت سر و پایین سر شروع به رنگ آمیزی کرده و همچنین به قسمت بالای سر بروید تا تمام موها رنگ شود. زمان انتظار برای رنگ آمیزی به جنسیت و پایداری مو بستگی دارد (معمولاً 20-30 دقیقه) ، که منجر به پراکندگی و از بین رفتن رنگدانه های طبیعی مو از ساختار مو می شود ، که در نهایت منجر به روشن شدن رنگ مو می شود.

اگر می خواهیم موهای طبیعی را بیش از 4 درجه روشن کنیم ، ابتدا باید موها را دکلره کنیم و سپس از رنگ انتخاب شده استفاده کنیم. قبل از سفید شدن ، توصیه می کنیم از آسیب دیدن پوست یا تیره شدن پوست صورت ، بسته شدن پوست اطراف صورت جلوگیری کنید. رشد موها را چرب کنید.

 

موش مو در خانه

 

درباره انواع لایت ها چقدر می دانید؟

اگر تفاوت بین رنگ پایه مو و قسمت انتخاب شده تا حدود 3 درجه باشد (این امر ناشی از رنگ مو است) ، این گروه متعلق به گروه لایت ها است ، که همچنین موهای ضخیم تری را نشان می دهد ؛ اگر تفاوت رنگ بیش از 5 درجه باشد ، مش شده است گفته می شود که از مواد دکلره ساخته شده است.

اگر لایه کم عمق مو حدود 3 درجه سیاه شود ، به آن سنگ مشبک گفته می شود. این را می توان با پوشش فویل یا مش انجام داد.

بیاموزید که در خانه موهای خود را شانه کنید

 

مش کردن مو

کدام نوع پودر دکلره مناسب است؟

انواع مختلفی از پودر دکلره وجود دارد و مارک های مختلفی در بازار وجود دارد. به طور کلی ، هر مارک و مارک پودر دکلره به دو نوع تقسیم می شود:

1-پودر دکلره سفید با اثر ضعیف ، معمولاً برای موهای حساس ، نازک و رنگی استفاده می شود.

2-پودر دکلره آبی ، قوی تر از پودر دکلره سفید ، می تواند برای موهای طبیعی و سالم استفاده شود.

اگر موها به طور طبیعی سیاه (معمولاً تیره) هستند ، معمولاً از پودر آبی استفاده می شود ؛ اگر رنگ طبیعی موها روشن باشد ، از دکلره ضعیف استفاده می شود.

به یاد داشته باشید ، هنگام انجام درمان دکلره ، باید به طور مداوم موهای خود را کنترل کنید و مقاومت آنها را اندازه بگیرید. اگر یک مو را جدا کنید و دوباره آن را بکشید ، باید بلافاصله موهای خود را بشویید ، زیرا مو دیگر مقاوم نیست و مکث بیشتر باعث سوختگی و کمرنگ شدن مو می شود.

نحوه هایلایت یا مش کردن مو در خانه با فویل

1 ابتدا موها را جدا کنید. (سه قسمت اول ، چهار قسمت آخر)

۲. از یک شانه باریک برای جدا کردن قسمتهای مورد نیاز به شکل زیگزاگ استفاده کنید (قطر مو نباید بیش از نیم سانتی متر باشد).

موهای خود را در خانه شانه کنید. کاغذ فویل آلومینیومی را به طول 5 سانتی متر از طول و عرض مو به صورت مستطیل برش دهید ، لبه جلوی کاغذ فویل آلومینیوم را حدود 2 سانتی متر تا کنید تا قدرت آن بیشتر شود و سپس موها را روی کاغذ فویل آلومینیومی قرار دهید و آن را با پنبه نازک بپوشانید.

4 ماده دکلره را از نیم سانتی متر پوست سر به موها بمالید. مقدار مواد دکلره را زیاد نکنید ، زیرا باعث نشت مو در زیر آن می شود.

از پودر فویل نیز می توان استفاده کرد این پودرها کف نمی شوند اما در عین حال موها را روشن می کنند.

5. سپس فویل آلومینیومی را روی موها تا کنید.

6 موهای خود را هر 10 دقیقه چک کنید ؛ به یاد داشته باشید که اگر موها کشیده شده اند ، به این معنی است که می سوزند.