هر آنچه که باید در مورد کاشت ناخن بدانید.

هر آنچه که باید در مورد کاشت ناخن بدانید.

کاشت ناخن یکی از انواع خدمات زیبایی می باشد که امروزه نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است، زیرا کاشت ناخن می تواند به تنهایی زیبایی خیره کننده ای به دست افراد هدیه دهد، از این رو امروزه افراد زیادی برای کاشت ناخن اقدام می کنند و از انواع مدل های کاشت ناخن بهره می برند.

کاشت ناخن یکی از هنرهای بسیار ظریف می باشد که می تواند زیبایی خیره کننده ای به دست افراد بدهد.

کاشت ناخن چیست؟

در کاشت ناخن اغلب افراد به دنبال این هستند که ناخن هایی زیباتر و در اغلب موارد بلندتر داشته باشند، زیرا همانطور که می دانید ناخن ها یکی از اصلی ترین رکن هایی هستند که می توانند در زیبایی دست های افراد نقش مهمی داشته باشند، به همین خاطر امروزه افراد زیادی در طول روز برای کاشت ناخن به سالن های زیبایی مراجعه می کنند.

در فرایند کاشت ناخن متخصصین این حوزه که به ناخن کار معروف هستند، انواع ناخن مصنوعی را برای افراد بر روی ناخن هایشان طراحی می کنند، البته قابل ذکر است که منظور از ناخن مصنوعی، ناخنی نیست که در گذشته و یا حتی امروزه از آن یاد می شود، بلکه کاشت ناخن فرایندی پیچیده تر می باشد و نیاز به مهارت، ظرافت، زمان، هزینه بیشتری دارد.

ناخن های کاشته شده بر روی انگشتان می توانند مدت زمان طولانی بر روی دست ها قرار بگیرند، در حالیکه ناخن های مصنوعی تنها برای چند ساعت ماندگاری دارند.

امروزه کاشت ناخن توانسته است رؤیای افرادی که همیشه خواهان ناخن های زیبایی بوده اند، به راحتی برآورده کند و دستان آنها را زیباتر از قبل کند.


برای کاشت ناخن از یک ناخن کار ماهر بهره ببرید تا هم نتیجه کار عالی شود و هم اینکه به ناخن های شما صدمه ای وارد نشود.

بهترین کاندیدای کاشت ناخن چه کسانی هستند؟

یکی از مهمترین سؤالاتی که همیشه پرسیده می شود این است که چه کسانی می توانند کاشت ناخن انجام دهند؟

در پاسخ می توانیم بگوییم که کاشت ناخن هیچ محدودیتی ندارد، مگر اینکه شما به بیماری قارچی، پوستی و یا هر بیماری دیگری که مرتبط با ناخن ها است مبتلا باشید، برای مثال برخی از افراد به دلیل واکنش های آلرژیک ناخن های بسیار حساسی دارند، به گونه ای که ناخن های آنها به راحتی جدا می شوند و یا آسیب می بینند.

با اینحال در بین افرادی که بهترین کیس کاشت ناخن می باشند، گروهی حضور دارند که مهمترین کاندیدای کاشت ناخن می باشند که اکنون به آنها اشاره ای مختصر می کنیم:

 • افرادی که از رشد ناخن خوبی برخوردار نیستند و ناخن های آنها همیشه کوتاه است می توانند کاشت ناخن انجام دهند.
 • از دیگر گروه های مهمی که به کاشت ناخن نیاز دارند، بانوانی هستند که ناخن های آنها به دلیل آسیب های مختلف سیاه شده است، به راحتی می توان با کاشت ناخن، این مسئله را پوشش داد و ناخن های زیبایی طراحی کرد.
 • افرادی که ناخن های بد فرمی دارند نیز می توانند با این کار به فرم دلخواه خود برسند.
 • مسئله جویدن ناخن ها برای گروهی معضل می باشد که با کاشت ناخن هم می توان ظاهر ناخن های جویده شده را بهبود بخشید و هم اینکه این عادت را از بین برد.

به طور کلی به هر علتی که شما نیاز به این موضوع داشته باشید که ناخن های خود را زیباتر کنید و یا آنها را با ناخن های زیباتری بپوشانید می توانید از این فرایند زیبایی بهره ببرید.

با صرف زمان و هزینه ای کم شما نیز می توانید ناخن های زیبایی داشته باشید.

دیزاین کاشت ناخن

پس از اینکه کاشت ناخن شما به اتمام رسید، فردی که برای شما ناخن کاشته است، شروع به دیزاین ناخن ها می کند.

انتخاب نوع دیزاین کاملا سلیقه ای می باشد، با اینحال بهتر است به سه مسئله مهم توجه شود:

 • رنگ پوست
 • فرم دست
 • مدل ناخن های کاشته شده

با در نظر گرفتن این سه موضوع قطعاً می توان طرحی عالی برای ناخن ها انتخاب کرد و دیزاین زیبایی بر روی ناخن ها اجرا کرد.

امروزه ما می توانیم انواع مدل های دیزاین را بر روی ناخن ها مشاهده کنیم که اکنون توضیحی مختصر در مورد آنها می دهیم:

 • مدل ساده

در مدل ساده اغلب افراد به لاک زدن ناخن ها اکتفا می کنند و نیازی به طرح دار کردن ناخن های خود نمی بینند، معمولاً این مدل ها برای افرادی که ساده پسند هستند بسیار مناسب می باشد.

 • مدل شاین دار

اگر ناخن هایی درخشان و براق دوست دارید، مدل شاین دار به شما توصیه می شود، معمولا برای دیزاین این ناخن ها از مواد شاین دار استفاده می کنند تا ناخن های افراد در هر موقعیتی بدرخشد، کافی است که از ناخن کار خود بخواهید که ناخن های شما را شاین دار کند.

 • مدل سه بعدی

این نوع طراحی مختص ناخن کاری است که قابلیت اجرای طرح های سه بعدی را به خوبی دارد، به همین خاطر معمولاً هر ناخن کاری در این زمینه تخصص لازم را ندارد، در اغلب موارد طرح های سه بعدی بر روی یک یا نهایت دو ناخن اجرا می شود.

 • مدل طرحدار

این مدل یکی از رایج ترین مدل هایی می باشد که ناخن کارها و افراد به آن علاقه مند هستند، طرح های مختلفی برای دیزاین ناخن وجود دارد، برخی از افراد به کشیدن چند خط و یا مدلی ساده اکتفا می کنند، برخی دیگر نیز خواهان اجرا کردن طرح هایی پیچیده هستند.

 • مدل برجسته

برای اجرا کردن این نوع دیزاین، ناخن کار از اشیا زینتی ریزی که مختص به دیزاین ناخن می باشد بهره می گیرد که مهمترین آنها انواع نگین ها هستند که در مدل های مختلف نیز عرضه می شوند.

همانطور که می بینید برای دیزاین ناخن طرح های مختلفی وجود دارد، کافی است کمی از نمونه کارها دیدن کنید تا در نهایت مدل مورد نظر خود را بیابید.