10 نکته مهم که در مورد آرایش کردن باید بدانید

10 نکته مهم که در مورد آرایش کردن باید بدانید

آرایش یکی از راه های زیباتر نشان دادن چهره شماست. با توجه به نوع صورت و فرم صورت ، هر فرد متناسب با صورت خود از نوعی آرایش استفاده می کند. روش ها و تکنیک های زیادی برای انجام بهترین آرایش صورت وجود دارد. این نکات ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد ، اما برخی از آنها در میان عوامل اصلی آرایش هستند ، هنگام بررسی اینکه کدام یک می توانید زیبایی صورت خود را تکرار کنید. برای یادگیری اسرار آرایش زیبا ، این مطلب را تا انتها بخوانید و آرایش را برای شما لذت بخش تر کنید.

 

10 نکته مهم در مورد آرایش

برای دانستن اسرار آرایش زیبا ، بهتر است از هر یک از موارد زیر با توجه به صورت و فرم اندام های صورت خود استفاده کنید:

آغازگرها و مرطوب کننده ها

ابتدا صورت خود را از آلودگی و چربی پاک کنید. این کار را با پاک کننده مناسب پوست خود انجام دهید. سپس بلافاصله پس از شستشو ، از مرطوب کننده یا مرطوب کننده پوست خود استفاده کنید تا از خشکی پوست جلوگیری کند. اگر پرایمر دارید ، در این زمان آن را روی پوست خود بمالید تا تمام فرورفتگی ها کاملاً پوشانده شود و پوست شما صاف و یکدست شود.

نکته مهم در مورد کرم پودر مناسب پوست

راز دیگر داشتن آرایش زیبا استفاده از کرم پودر مناسب نزدیک به پوست و تن دادن به صورت است. ترجیحاً یک کرم پودر نزدیک به رنگ پوست خود بزنید. اگر می خواهید پوست خود را روشن کنید ، فقط از یک کرم پودر یک یا دو درجه روشن تر استفاده کنید ، در غیر این صورت ترکیب رنگی نامناسب با پوست شما ایجاد می شود ، که ممکن است جذاب نباشد.

نکته مهم در مورد در مورد آرایش ابرو

ابروهای شما به صورت صورت شما فرم می دهند. بنابراین یکی از مهمترین اسرار آرایش زیبا ، اصلاح موهای ابرو است. به جای استفاده از مداد خشک و خشک ابرو ، سعی کنید از یک مداد ابرو جادویی یا سایه ابرو استفاده کنید. زیرا این عناصر حالت طبیعی تری به ابروهای شما می بخشد. رشته های ابرو خود را با سایه ابرو و یک برس خوب کامل کنید.

 

نکته مهم در مورد  رژگونه‌

هنگام رژگونه از رنگ های تیره استفاده نکنید. این باعث می شود صورت شما سرد و خشن به نظر برسد. در عوض ، پودر رژگونه‌ها را با رنگ های گرم و ملایم بمالید. در این زمان رژگونه را با زاویه نسبت به خط خنده در امتداد انتهای بینی قبل از خط چشم بزنید. برای برجسته سازی گونه های خود می توانید از رنگ تیره تر از رنگ رژگونه اصلی نیز استفاده کنید. فقط مراقب باشید که خطوط خیلی تیز و تیز ترسیم نکنید.

 

نکته مهم در مورد  خط چشم

اگر مهارت کافی برای کشیدن خط چشم ندارید ، بهتر است از خط چشم جادویی استفاده کنید؛ زیرا فولیکول های مو به تمرین مداوم نیاز دارند. افرادی که چشمان کوچک دارند ترجیحاً خط چشم نازک و کمی برجسته بکشند تا چشم های آنها بزرگتر به نظر برسد برعکس ، اگر چشمان بزرگی دارید ، از خط چشم ضخیم ، کمی بالدار استفاده کنید.

 

نکته مهم در مورد  سایه چشم

افرادی که چشمان درشت دارند باید سعی کنند در پشت درب ها از رنگ های گرم و تیره استفاده کنند. داخل چشم را نیز تیره کنید تا کوچکتر به نظر برسد.

در مقابل ، افرادی که دارای چشمان کوچک هستند باید سایه روشن به خصوص نزدیک بینی داشته باشند و همچنین برای بزرگتر نشان دادن چشم ها ، با استفاده از خط چشم قسمت داخلی چشم را سفید کنند.

 

نکته مهم در مورد  آرایش لب ها

افرادی که لب های نازک دارند نباید از رژلب تیره استفاده کنند ، این باعث می شود که لب ها باریک تر شوند. برای شروع ، ابتدا مقداری پودر به لب های خود بمالید. سپس برای پر شدن لب ها ، خط لب خارجی را بزنید ، نه بیشتر. در آخر ، براق یا کمی براق روی خط لب بالا و همچنین وسط لب پایین قرار دهید. این یکی دیگر از رازهای زیبا آرایش است که شما را از این طریق رهنمون خواهد شد.

 

نکته مهم در مورد آرایش لب ها

 

نکته مهم در مورد  کانتور صورت

اگر صورت بلندی یا پیشانی بلندی دارید ، از سایه مات تیره یا کرم پودر کمی تیره تر برای اصلاح کانتور صورت استفاده کنید. از کانتور صورت به طور کلی در مناطق زیر استفاده می شود:

 

اگر پیشانی بلندی دارید ، قسمت بالای پیشانی خود را ، در نزدیکی جایی که موهایتان رشد می کند ، به آرامی کانتور کنید تا صورت شما گردتر به نظر برسد.

اگر صورت پر دارید ، مقداری کرم یا سایه تیره به فک خود بزنید.

کانتور بینی باعث می شود که بینی های بزرگ و دراز شما کمی کوچکتر و جمع و جورتر به نظر برسند.

نکته نقاط روشن ایجاد کنید

از سایه های روشن و روشن برای ایجاد لکه های روشن در مناطقی مانند وسط پیشانی ، نوک بینی و چانه به کمک انگشت استفاده کنید. ایجاد این سایه های روشن چهره شما را بهتر نشان می دهد. مراقب باشید تا جایی که ممکن است بین تاریکی و روشن بودن مرز ایجاد نکنید و آن را تاری کنید.

استفاده از تثبیت کننده ها

استفاده از تثبیت کننده ها یکی دیگر از رازهای زیبای آرایش است که باید درباره آن بدانید. تثبیت کننده ها باعث می شوند آرایش بدون لکه ها بیشتر روی صورت بماند. بنابراین ، برای پایان بهتر و طولانی تر ، از تثبیت کننده ها در پایان کار آرایش استفاده کنید.

 

آرایش

 

برخی از نکات مهم آرایش و

برای زیباتر نشان دادن آرایش ، اگر صورت بلندی دارید ، سعی کنید موهای خود را فر کنید.

برای نشان دادن مژه ها ، خط مژه داخلی پلک فوقانی را با یک برس خوب و سایه سیاه تیره کنید.

از سایه های روشن یا هایلایتر در ابتدای چشم که به بینی نزدیک است استفاده کنید. این باعث می شود چشمان شما خوب به نظر برسد.

اگر مژه کوتاه دارید ، می توانید از مژه مصنوعی نیز استفاده کنید.

برای کاهش تیرگی دور چشم از کانسیلر یک درجه سبکتر از پوست خود استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از چروک زیر چشم قبل از کانسیلر از کرم دور چشم استفاده کنید.