8 نکته برای مراقبت از پوست خشک

8 نکته برای مراقبت از پوست خشک

مراقبت از پوست خشک

موثرترین روش‌ها برای درمان خشکی پوست، ترکیبی از روش‌های مراقبت از پوست است. به همین ترتیب، درمان پوست بسیار خشک نیاز به افزودن مواد مغذی به علاوه چند اصلاح در برنامه مراقبت از پوست شما دارد. در اینجا آنچه متخصصان پوست توصیه می‌کنند،آورده شده است:

نکته 1: دوش گرفتن بعد از شنا

کلر و سایر مواد شیمیایی استخر شنا می‌توانند پوست شما را خیلی سریع خشک کنند. پس از گذراندن وقت در استخر، زیر یک دوش آب گرم برای شستشوی سریع، از پاک کننده بدن ملایم استفاده و پوست را لطیف کنید.

نکته 2: پس از دوش گرفتن پوست خود را مرطوب کنید

هنگام دوش گرفتن، آب باعث گسترش سلول‌های پوستی می‌شود که زمان بهینه را برای آبرسانی فراهم می‌کند. متخصص پوست توصیه می‌کند به محض بیرون آمدن از حمام از لوسیون بدن مخصوص و یا یک مرطوب کننده عالی استفاده کنید. هنگامی که از حمام خارج می‌شوید و پوست هنوز مرطوب است، استفاده از مرطوب کننده بسیار مهم است زیرا این کار مولکول‌های آب را به لایه‌های بیرونی پوست متصل می‌کند.

 

8 نکته برای مراقبت از پوست خشک

 

نکته 3: از مرطوب کننده استفاده کنید

اگر در منطقه ای با رطوبت کم یا رطوبت شدید فصلی زندگی می‌کنید، به خرید یک دستگاه مرطوب کننده برای افزودن رطوبت به هوا و پوست خود فکر کنید. هنگامی محیط خشک است، رطوبت موجود در پوست شما می‌تواند در هوا تبخیر شود. دستگاه‌های بخور مرطوب، برای تسکین ترک و خارش پوست بسیار مناسب هستند.

نکته 4: حمام بلغور جو

اگر به نظر می‌رسد هیچ چیز دیگری به خشکی و خارش پوست شما کمک نمی‌کند، حمام جو دوسر می‌تواند یک نجات دهنده برای پوست شما باشد. کافی است کمی بلغور جو دوسر را در مخلوط کن میکس کنید، آن را در وان گرم بریزید و حدود 15-20 دقیقه در آن بمانید. بلغور جو دوسر مخلوط شده بتا گلوکان‌های تسکین دهنده را در حمام آزاد می‌کند تا به تسکین پوست خشک و خارش دار کمک کند. بلغور جو دوسر حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که در درمان بیشتر اختلالات پوستی بسیار مناسب است. بلغور جو دوسر برای پاکسازی و رطوبت پوست عالی است همچنین PH پوست را نرمال می‌کند.

نکته 5: مکمل‌ها را مصرف کنید

روغن‌هایی مانند بذر کتان و روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب ضروری هستند تا به سلامت و درخشندگی پوست کمک کنند. این روغن‌ها را یا به عنوان مکمل مصرف کنید یا آن‌ها را به وعده‌های غذایی مورد علاقه خود اضافه کنید. روغن ماهی و ویتامین‌های بذر کتان به پوست شما کمک می‌کنند تا پوستی صاف، لطیف و مطلوب داشته باشید.

نکته 6: از لوسیون‌ها حاوی گلیسیرین ستفاده کنید

گلیسیرین یک ماده مرطوب کننده و فوق العاده آبرسان است. متخصصین پوست توصیه می‌کنند، یک لوسیون فوق العاده خوب حاوی گلیسیرین را در برنامه‌ی مراقبت از پوست روزانه خود قرار دهید. گلیسیرین با کشیدن آب از هوا به لایه خارجی پوست برای مرطوب سازی پوست عمل می‌کند. این یک لایه محافظ ایجاد می‌کند که به جلوگیری از اتلاف رطوبت کمک می‌شود.

 

8 نکته برای مراقبت از پوست خشک

 

نکته 7: هنگام تمیز کردن از دستان خود محافظت کنید

دستان شما نیز به راحتی در معرض خشک شدن مواد شیمیایی سخت قرار می‌گیرند. بنابراین هنگام تمیز کردن خانه، حتماً یک دستکش بپوشید تا مانع از جذب تمام این مواد شیمیایی به پوست شما شود.

نکته 8: اسید هیالورونیک کمک می‌کند

از اسید هیالورونیک برای مرطوب سازی استفاده می‌شود. فوق العاده آبرسان بوده و خاصیت ضد پیری دارد. هنگامی که در لایه بردارها و پاک کننده‌ها استفاده می‌شود ، به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند.